Кінець ери заправних станцій

Електромобільність швидко зростає. Громадські зарядні станції є важливими для дорожнього руху в містах і на автомагістралях, але подальше розширення цієї інфраструктури, з точки зору Schneider Electric, це менша проблема. Майк Дуклефф (Mike Doucleff), відповідальний у Schneider Electric за e-mobility, пояснює нову ситуацію: «Досі ми зупиняли машину спеціально для того, щоб заправлятися – але в майбутньому ми заправлятимемо нашу машину, поки вона перебуває в нерухомому стані, тобто. десь припаркована. Найчастіше електромобілі вже заряджаються не на заправній станції, а десь ще: вдома, на роботі, на вулиці, біля торгового центру. Ці зарядні станції підключені до будівлі та її джерел живлення. Дуклефф ілюструє проблему на невеликому прикладі: «Ви живете у Франції і маєте підключення на 9 кіловат. Ви купуєте електромобіль, який може заряджатися на 11 або 22 кіловати. Як тільки ви ставите його на зарядку, спрацьовує автоматичний вимикач і в будинку більше немає електрики. Дуже важливо, щоб енергоспоживання автомобіля відповідало енергоспоживанням всіх інших електроприладів у будинку – фен, пральна машина, духовка…

Тут на допомогу приходить управління енергоспоживанням (energy management): автомобіль заряджається максимально доступною потужністю і знижує її споживання, щойно включаються фен або пральна машина».

Це стає ще важливішим для великих будівель. Десять зарядних станцій для стандартної офісної будівлі не є проблемою, каже Дуклефф. «Але, якщо ви хочете надати потужність усім паркувальним місцям, вам потрібно мережеве, інтелектуальне і добре спроектоване рішення.” Зарядні станції потребують безпечного розподілу електроенергії, управління енергоспоживанням та забезпечення кібербезпеки. Потреба таких рішень зростатиме. “Ми готуємось до хвилі, – каже Дуклефф. – Речі прискорилися за останні шість місяців, але це ніщо в порівнянні з тим, що відбудеться через два роки, коли електромобілі досягнуть цінового паритету з автомобілями на двигунах внутрішнього згоряння. Ось коли справи справді підуть у гору».

(інфо бюлетень FEGIME Voice з посиланням на www.se.com)

Підписатись на наші новини