У Великобританії планується побудувати перше місто на водневому паливі.

Британські газові мережеві компанії розробили плани з будівництва першого в країні водневого міста до 2030 року і повного переходу до цього виду палива до 2050 року.

Місцезнаходження водневого міста поки не вибрано, але його розвиток є частиною більш масштабних планів по переводу газових розподільчих мереж Великобританії на доставку водню до 2050 року, як це передбачено в плані «зеленої промислової революції» Бориса Джонсона від листопада 2020 року

Плани, опубліковані Асоціацією енергетичних мереж, були розроблені спільно з DNV GL, найбільшим технічним консультантом для нафтогазової промисловості, і засновані на чотирьох принципах: безпека, підтримка надійності поставок, задоволення потреб клієнтів і забезпечення ланцюжка поставок.

Пропонується чотирьохетапна реалізація проекту. Протягом наступних п’яти років, аж до 2025 року, будуть проводитися підготовчі роботи, включаючи продовження програми заміни газових магістралей на трубопроводи, готові до доставки водню, і випробування використання 100% водню в будинках. До 2023 року мета полягає в тому, щоб бути готовими до додавання водню в газорозподільну мережу до 20% від обсягу і почати «випробування за місцем проживання» 100% водню.

З 2025 року випробування будуть збільшені до рівня великого села, а до 2030 року до рівня великого міста. Протягом цього періоду повинна початися широкомасштабна установка водневих приладів і пристроїв, і перші водневі суміші повинні будуть задіяні у виробництві електроенергії.

Цільовий показник по виробництву водню на 2030 рік – 5 ГВт, в порівнянні з 1 ГВт до 2025 року.

У 2030-х роках програми будуть розширюватися, будуть побудовані нові водневі трубопроводи між промисловими кластерами і для підключення до сховищ, виробництво водню буде підключено до мереж, буде завершена програма заміни залізних магістралей, що призведе до 100% конверсії водню для використання в будинках, в промисловості і в транспорті.

Очікується, що водень в довгостроковій перспективі стане кращим паливом, принаймні, для важкого транспорту. Спочатку його використання має розпочатися з вантажівок і автобусів в наступні п’ять років, а потім, після 2025 року, перейти до судноплавства. З 2030 року очікується подальше швидке зростання.

Повний перехід намічений на 2040-ві, коли буде створена національна воднева мережа, виробництво водню буде швидко рости, а його зберігання здійснюватися у великих обсягах.

«Будівництво першого водневого міста в Великобританії – це не просто заміна природного газу, від якого сьогодні залежать більшість наших будинків», – говорить Кріс Трейн, поборник екологічної безпеки з ENA (Асоціації Енергетичних Мереж).

 «Мова йде про безпечне і надійне скорочення наших викидів вуглецю; про надання значимого вибору для домашніх господарств, підприємств і спільнот; про забезпечення того, щоб економічні вигоди від використання водню поширювалися по всій країні ».

У Великобританії п’ять газових мережевих компаній: Cadent, National Grid, Northern Gas Networks, SGN і Wales & West Utilities. Вони володіють і експлуатують трубопроводи та іншу інфраструктуру, по якій в даний час газ доставляється в 85% будинків по всій країні.Оригінал статті: https://www.smart-energy.com/industry-sectors/new-technology/first-hydrogen-town-planned-in-britain/

Підписатись на наші новини