Виробник планшетів використовує Li-Fi

Тайванська компанія Getac Technology Corp., яка вважається першим виробником комп’ютерів або гаджетів, вбудовуючи Li-Fi в комерційний продукт, заявила, що пропонує планшет з вбудованою функцією Li-Fi. Раніше Getac критикував нинішній Li-Fi, який використовує електронні ключі, як фізично ненадійний в багатьох умовах.

Виробник електроніки і комп’ютерів підвищеної міцності з Тайбея повідомив зі свого офісу в Телфорд, Англія, що пропонує захищений планшет UX10 з Li-Fi від компанії pureLiFi з Единбурга, Шотландія. Це перше тверде зобов’язання Getac щодо технології pureLiFi з тих пір, як дві компанії заявили рік тому, що вони почали оцінку можливості установки трансиверів Li-Fi в обладнання Getac.

Getac вперше почала пропонувати планшет UX10 (без Li-Fi) в лютому 2019 року, позиціонуючи його для використання у вибухонебезпечних середовищах і підкреслюючи його потенціал в нафтогазовій галузі. У той час компанія заявляла про широкий спектр комунікаційних можливостей планшета, включаючи Wi-Fi, Bluetooth і 4G LTE – всі вони використовують радіочастотний спектр.

Тепер виробник додав Li-Fi, який використовує світловий спектр для передачі даних шляхом модуляції сигналів від світлодіодних джерел.

Li-Fi – це технологія, що розвивається досить давно.  Його прихильники позиціонують її як більш безпечну технологію в порівнянні з Wi-Fi, тому що будь-якому зловмисникові потрібно пряма видимість світильників або того місця, де знаходиться передавач. Шанувальники Li-Fi також говорять, що він несприйнятливий до перешкод і уповільнення, які можуть впливати на сигнали Wi-Fi, коли вони конфліктують з іншими сигналами Wi-Fi і радіосигналами. Li-Fi може використовуватися зі світловими, а не радіоджерелами, в таких місцях, як лікарні і виробничі цехи, де радіосигнали можуть заважати іншим операціям.

Принаймні, Li-Fi може зіграти вирішальну роль в розвантаженні переповненого простору Wi-Fi, тому що він потенційно відкриває більш широкий (близько тисячі разів) спектр.

Однак впровадженню Li-Fi перешкоджало загальне небажання виробників гаджетів вбудовувати його в свої пристрої, як вони це робили з Wi-Fi і Bluetooth. Хоча постачальники Li-Fi, такі як pureLiFi, зменшили електроніку до розмірів, щоб її можна було вбудувати, вважається, що цьому заважають такі фактори, як вартість і відсутність стандарту.

Розгортання Li-Fi на сьогоднішній день спричинило за собою підключення до пристроїв Li-Fi «ключів» – зовнішніх блоків, що підключаються до гаджета через USB.

Анонсуючи Li-Fi на борту планшета UX10, Getac кинув виклик надійності ключів.

«Раніше споживачам, що бажають скористатися перевагами технології Li-Fi, доводилося покладатися на USB-ключ, підключений до бічної сторони їх пристрою», – заявили в компанії. «Цей підхід дуже вразливий навіть для найменшого удару або падіння, що робить його нежиттєздатним в багатьох робочих середовищах, наприклад, в сфері оборони, державної безпеки, автомобілебудування, енергетики і виробництва».

Затвердження про уразливість виходить від виробника, який продає в таких жорстких середовищах, як оборона, поліція і важка промисловість.

Getac – це дочірня компанія тайванської бізнес-групи MiTAC-Synnex з оборотом близько $ 1 млрд.

https://www.ledsmagazine.com/smart-lighting-iot/article/14186636/tablet-maker-embeds-lifi

Підписатись на наші новини