Знайдена ще одна ніша для використання освітлення за технологією OLED – рекреаційний транспорт. Якщо по-простому – будинки на колесах. (За матеріалами LEDs Magazine).

Компанія OLEDWorks вважає, що люди змінюють підхід до організації своєї відпустки.

Прихильники OLED довгий час щосили намагалися істотно просунутися на ринку освітлення, і вони до цих пір продовжують просуватися і виявляти нові сегменти, де технологія OLED може бути затребувана. Останній приклад: OLEDWorks хоче оснастити транспортні засоби для відпочинку – так, будинки на колесах – м’яким і рівномірним освітленням.

Це ринок, який надихає потенціалом зростання компанію з Рочестера, штат Нью-Йорк, юпотому що, як зазначила в недавньому повідомленні в блозі директор розвитку Кетлін Вает, продажу житлових автофургонів ростуть, оскільки люди переосмислюють свою відпустку в епоху соціального дистанціювання і обмежень на поїздки закордон, і починають спрямовуватися в національні парки та інші подібні локації.

 Тонкі і гнучкі OLED-світлодіоди прекрасно поєднуються з сучасним дизайном інтер’єру житлових автофургонів, який, як зазначає Вает, стрімко розвивається і змінюється.

OLED (органічні світлодіоди) відрізняються від світлодіодів тим, що OLED – це тонкий матеріал, який реагує на електричний заряд освітленням всій своїй площині, тоді як світлодіоди представляють собою поодинокі світлові точки. Винайдені в 1987 році в компанії Eastman Kodak в Рочестері (OLEDWorks була заснована 10 років тому були вченими Kodak), OLED-світлодіоди вже давно не виправдовують очікувань в тому, що зроблять революцію в освітленні. Одна з проблем полягає в тому, що конструкція світлодіодних світильників постійно покращувалася; і OLED відставали від LED з енергоефективності.

Але OLED-світлодіоди знижуються в ціні, їх ефективність підвищується, і вони поступово переходять в загальне освітлення. Вони вже знаходять застосування в спеціальному, нішевий і архітектурному дизайні. Наприклад, OLEDWorks буде поставляти задні ліхтарі для Audi.

Наступними можуть бути будинки на колесах, якщо OLEDWorks доб’ється свого. Компанія виразно вважає, що в цьому є велика потреба.

«Дизайн інтер’єру значно покращився за останні роки, дозволяючи мандрівникам «брати з собою в дорогу» домашній комфорт», – вигукує Вает. «Високоякісні шафи, кварцові стільниці та просторі кухні, шкіряні крісла, телевізори з плоским екраном, кондиціонер, сонячна енергія і можливість підключення до Wi-Fi є загальними рисами сучасних моделей. А як щ до комфортного освітлення?».

Звичайно, у неї є відповідь: «Штучне освітлення в будинках на колесах не так сильно просунулася в порівнянні з загальними змінами. У OLEDWorks ми думаємо, що це наступний етап для дизайнерів, який зможе продовжити революцію в області внутрішнього простору житлових автофургонів».

Вает зазначає, що OLED-світлодіоди з їх тонким профілем підходять для обмеженого простору житлового будинку, а також знижують загальну вагу автомобіля, що знижує витрату палива.

«Освітлювальні панелі OLED товщиною 1,4 міліметра і вагою менше 40 грамів мають надкомпактний і легкий форм-фактор, який відкриває можливість простої інтеграції освітлення на горизонтальних і вертикальних поверхнях або в компактних місцях, наприклад, під шафами і в ящиках», зазначає вона.

Тонкість матеріалу забезпечує естетику, доповнену дзеркальною обробкою в вимкненому стані, «яку можна використовувати для акцентування простору або злиття з фоном», – додає Вает. Вона також призводить властивість, яке прихильники OLED часто приписують цій технології: світло м’який, розсіяне і без відблисків. Точно так же вона зазначає, що тонкі панелі OLEDWorks уникають синього спектра, який може негативно впливати на сон при використанні вночі, і що вони уникають ультрафіолетових (УФ) довжин хвиль, які можуть представляти певну небезпеку».

Всі ці властивості OLED збігаються з трендами в області освітлення, «підкреслюючи важливість дизайну освітлення для забезпечення безпеки і здоров’я людини», – зазначає вона.

 У міру того, як виробники OLED виходять входять в сегмент житлових автофургонів в пошуках угод, вони, безсумнівно, зіткнуться з конкурентами – продавцями світлодіодів, які пропонують безліч аналогічних характеристик, при цьому світлодіоди, ймовірно, як і раніше зберігають перевагу в ефективності і довговічності. OLED-світлодіоди можуть мати тільки перевага в дизайні, особливо з урахуванням обмежень місця в будинку на колесах.

Описуючи сучасний стан освітлення житлових автофургонів з допомогою таких технологій, як лампи розжарювання, компактні люмінесцентні лампи і світлодіоди, Вает зазначає: «Більшість світильників невеликі і компактні, але, як правило, це вбудовуються або круглі світильники для прихованого монтажу з кнопковими перемикачами. Спеціалізовані світильники, інтегровані для більш тісного і гнучкого освітлення в приміщеннях, таких як спальні зони, часто бувають занадто яскравими або дуже тьмяними. Це може зробити освітлення, навіть в найсучасніших моделях, нерівномірним з різким контрастом, тінями і сильним виблискуванням, що може викликати дискомфорт і напругу для очей».

Перефразовуючи Вает, немає нічого кращого OLED, щоб усунути ці недоліки.

МАРК ХАЛПЕР (Mark Halper) – пише редактор журналу LEDs Magazine, а також журналіст з питань енергетики, технологій і бізнесу (markhalper@aol.com). Оригінал статті: https://www.ledsmagazine.com/leds-ssl-design/article/14182021/could-the-latest-in-oled-lighting-be-heading-into-an-rv?utm_source=LED+News+%26+Insights&utm_medium=email&utm_campaign=CPS200821026&o_eid=5121H0454478G3Z&rdx.ident%5Bpull%5D=omeda%7C5121H0454478G3Z&oly_enc_id=5121H0454478G3Z

Підписатись на наші новини