Коронакрізіс: Даніель Хагер (компанія Hager) критикує уряд Франції

Даніель Хагер в даний час часто подорожує. Він живе в Мюнхені і на швидкісному поїзді добирається до Карлсруе, який в даний час настільки порожній, що у боса Hager Group немає проблем з тим, щоб скрізь встигнути. «І поїзди ходять строго за розкладом», – каже 48-річний підприємець, який дванадцять років тому взяв на себе управління сімейною компанією, заснованою в 1955 році.

Особливість Hager Group в тому, що у компанії дві штаб-квартири – у Бліскастель (Саар, Німеччина) і в Оберні, недалеко від Страсбурга у Франції, де Хагер також жив довгий час. Крім Франції та Німеччини, заводи з виробництва електричних коробок, вимикачів і “smart home” електроніки знаходяться в Китаї та Італії.

Коронавірус торкнувся бізнесу Хаґера на початку січня. Компанія управляє двома заводами в Китаї, які змогли знову відкритися тільки через два тижні після свят у зв’язку з Китайським Новим Роком.

У Європі компанія Hager вперше постраждала в Італії. У Франції п’ять заводів довелося закрити 17 березня, в Іспанії – з кінця березня до 14 квітня. Постраждав також завод в Польщі, який залежав від виробництва і доставки з Ельзасу. Ззавод в Індії в даний час повністю закритий.

«Ви повинні пройти через справжню« криву похорону », як відомо з психології», – каже Хагер. «Спочатку ви думаєте:« Цього не може бути », потім ви шукаєте винного, а після цього ви знаходите рішення», – задумливо говорить він. «Як підприємець, ви повинні навчитися діяти за часів кризи».

Він вважає, що здоров’я і безпеку працівників на першому місці. Після цього ви повинні переконатися, що компанія не надто постраждала. «Ви перебуваєте в гігантському хмарі диму», – описує він свою вихідну ситуацію. «Тільки коли дим розсіється, ви будете в змозі думати про подальші кроки».

Однак це дуже складно. Навіть політичні діячі не знають, як довго будуть діяти обмеження. «Федеральний уряд землі Саар, Німеччина, діяло добре, але було погано підготовлено, коли справа дійшла до засобів захисту і гігієни. В цілому криза в Європі був недооцінений. Але після цього обмеження стали набагато жорсткіше. Особливо у Франції».

Хагер про збитки від надлишкових карантинних заходів

У Hager найбільше працівників знаходиться у Франції – 3500 з більш ніж 11 500. І Хагер переконаний, що французький уряд насправді не довіряло «галльського народу».

У Франції дуже популярно обходити урядові інструкції, але заходи, прийняті урядом Еммануїла Макрона, завдали величезної «як психологічний, так і економічний» збиток.

Насправді, карантин у Франції був більш жорстким, ніж в Німеччині. За словами Хаґера, незважаючи на те що нікому не заважали ходити на роботу, «військова риторика» живила страхи, і тому багато французів трималися подалі від роботи. 90 відсотків кранів і екскаваторів простоювали на будівельних майданчиках, хоча працівникам дозволялося працювати. «Я вважаю за краще перебувати в Німеччині в даний момент. Мені, наприклад, не зрозуміло, чому я можу здійснювати пробіжки тільки з 7 вечора до 10 ранку, як це відбувається в деяких районах Франції ».

Після того, як стало ясно, що президент Макрон перестарався, його міністру економіки і фінансів Бруно Ле Маре довелося закликати французів піти на роботу. З іншого боку, в Німеччині справи йшли порівняно добре, федеральний уряд і уряд країни були ближче до свом громадянам, переконаний Хагер.

Багато заводів ще не запущені на повну потужність, але попит високий, і виникають затримки при доставці. У Франції в Оберні виробництво відновилося на початку квітня на 25% від повної виробничої потужності.

До кінця квітня це було близько 60 відсотків, з цього тижня (з 04.05.2020) повинно бути 70 відсотків. В даний час в компанії налічується майже 100 підозрюваних випадків Covid 19, більшість з них у Франції (50) і Німеччини (40).

Хагер також очевидно, що його німецькі та французькі співробітники повинні спочатку виміряти температуру, перш ніж зайти на територію фабрики. Вимірювання завжди проводиться за погодженням з заводським радою. У Бліскастель обов’язково працювати волонтером на інших локаціях.

Перевірка температури, поряд з багатьма іншими діями, «які ми визначили і виконали разом з представником роботодавця, є важливим фактором для захисту здоров’я всіх співробітників», – говорить Торстен Шон, голова профспілки робітників групи Hager в Німеччині. Цей захід здійснюється у відповідності з усіма принципами захисту персональних даних і добре прийнята співробітниками.

Підприємець висловлює обурення

Однак бос Hager обурюється з приводу необдуманих дій жителів прикордонних районів, які живуть в одній країні, а працюють в іншій. Європа, каже Хагер, ще не така, якою хотілося б її бачити

У Hager жителі прикордонних територій були звільнені від роботи на кілька тижнів, відповідно до Рекомендації уряду країни, пояснює Торстен Шон. «Повернення на виробництво таких співробітників проходить гладко, і є взаєморозуміння».

У будь-якому випадку, справи в компанії йдуть в гору. Керівник групи передбачає, що ринок стане менше, і що не можна буде досягти рекордів попереднього року з найвищими показниками продажів в історії компанії з обсягом продажів понад два мільярди євро. Хагер поки утримується від більш детального прогнозу.

Корінням в двох країнах

Група компаній була заснована в 1955 році батьком Деніела Освальдом, його дядьком Германом і його дідом Пітером в Енсхайме, Саар. Саар був економічно прив’язаний до Франції після війни, що зробило німецький ринок недоступним. Але засновники хотіли закріпитися на обох ринках.

Хагер відкрив філію в Оберні в 1959 році, незадовго до економічної інтеграції «Саарського регіону» в якості нового федеративного держави. До цього дня компанії і сім’ї осіли в Німеччині та Франції.

У боротьбі з пандемією інноваційна команда в Оберні використовувала 3D-принтери для виготовлення кріплень для захисних козирків і адаптерів, які інтегрувалися з масками і респіраторами Decathlon Easybreath. Ці деталі доставлялися в лікарні в Страсбурзі. Запити з інших лікарень продовжують надходити. Хагер надав благодійну допомогу і забезпечив масками кілька установ в Німеччині і Франції.

Поки що Даніель Хагер принципово не змінив бізнес-модель. Hager знаходиться в списку 260 компаній середнього бізнесу, серед яких газетою Handelsblatt було проведено опитування з приводу поновлення бізнес-процесів після пандемії. 66 відсотків компаній в даний час не планують змінювати свої бізнес-моделі. SmartHome в будь-якому випадку є частиною портфоліо Hager; під питанням залишається забезпечення безконтактного контролю – зараз офісні співробітники працюють віддалено.

Однак за допомогою «отціфрованія» можна «пройти зайву милю», говорить Даніель Хагер. Перш за все, він хоче подивитися на виробничі процеси. Дистанціювання цілих груп співробітників виявило ті ланки в ланцюжку бізнес процесів, які можуть бути скорочені або скасовані, що може бути економічно ефективно.

Коли Хагер, сам футбольний фанат, дивиться на дискусії в Німеччині про примарних іграх в професійному футболі, він говорить про несправедливість: «Кажуть про «хліб і видовища», в той час як підприємці не сплять ночами». Зрештою, група надійно фінансується: частка самого Хаґера в активах групи перевищує 60%. Оригінал статті чітайта за посиланням https://www.archyde.com/corona-crisis-entrepreneur-hager-criticizes-france/

Підписатись на наші новини