Семінари і навчання від Philips – виробника світлотехніки №1 в світі.

У листопаді / грудні поточного року компанія Signify (бренд Philips) за сприяння Fegime Україна провела серію семінарів для співробітників компанії PoloElectro, яка є учасником групи Fegime Україна. Менеджери з продажу, продакт менеджери і керівництво компанії отримали багато нової інформації про розвиток бренду (1891года – початок масового виробництва компанією Philips ламп розжарювання); про продукцію (професійні освітлювальні прилади, системи і сервіси, освітлювальна продукція масового попиту, розумні освітлювальні системи); про нові технології (інтернет речей, LiFi). Нижче приведена тільки невелика частина інформації, якою поділилися представники Philips c учасниками семінару.

Той факт, що погана якість освітлення може привести до втоми очей, відомий вже давно. І, звичайно ж, в своїй квартирі або в своєму будинку краще використовувати комфортне освітлення. Світлодіодні прилади Philips Led тестуються в лабораторії і дають світло, який не напружує очі. Наприклад, LED лампи Philips cерии EyeComfort максимально безпечні і комфортні і ідеально підходять для домашнього освітлення. Особливо для дитячих кімнат.

Численними дослідженнями доведено, що для продуктивної роботи і повноцінного відпочинку повинні використовуватися лампи або світильники, які відповідають основним критеріям якості світла: рівень освітленості, колірна температура, рівень передачі кольору, фотобіологічная безпеку, пульсація, зоровий комфорт.

Рівень освітленості характеризується світловим потоком, тобто кількістю світла, що випромінюється джерелом світла. Вимірюється в люменах (лм) і обов’язково вказується на упаковці. НЕ споживана потужність, а саме світловий потік повинні використовуватися для визначення «яскравості» джерела світла. Документом, який регулює мінімальний рівень освітленості приміщень різного призначення, є ДБН В.2.5-28: 2018 (Природне і штучне освітлення).

Індекс передачі кольору – це параметр ламп / світильників, що характеризує можливість визначення природного кольору об’єктів в світлі цього джерела світла. Кількісний показник – Ra або CRI. Максимальне значення Ra (CRI) – 100 (Сонце). Світлодіодні лампи мають цей показник на рівні 70-90. Показник критично важливий для діяльності, пов’язаної з кольором: підбір палітри, поліграфія, живопис, дизайн, макіяж, правильна передача кольору продуктів харчування або одягу і т.п.

Колірна температура – це відтінок кольору білого світла, який випромінює джерело. Вимірюється в градусах Кельвіна. Кількість світла і його колірна температура впливають на секрецію гормонів кортизолу (гормон стресу) і мелатоніну (гормон сну). Велика кількість світла ввечері, особливо холодної колірної температури, може блокувати вироблення мелатоніну в організмі людини, що може привести до порушень сну. Тому у вечірній час доби краще використовувати освітлення з теплою світловою температурою (2700-3500К). І, навпаки, джерело світла з більш холодної температурою (4000-6500К) сприяє виробленню кортизолу, який допомагає організму мобілізувати енергію (в т.ч. і в екстрених ситуаціях). Це збігається і з циркадних ритмів людини, при яких оптимальний рівень кортизолу спостерігається в світлий час доби (і до вечора істотно зменшується), а рівень мелатоніну – в темний час доби. При більш холодному освітленні продуктивність людини більш висока, ніж при теплій температурі, яка сприяє відпочинку людського організму і, в своєму роді, «готує» людини до сну.

Фотобіологічна безпека, а саме вплив джерел світла на шкіру і сітківку ока. Факторами небезпеки є: активне УФ (ES) і ближнє УФ (EUVA) випромінювання, вплив світла синього спектра на сітківку (LB), теплова небезпека для сітківки (LR) і інфрачервоне випромінювання (EIR). Згідно з європейським законодавством на споживчий ринок випускаються тільки ті лампи, які пройшли тестування та отримали сертифікат відповідності стандарту фотобіологічні безпеки IEC 62471.

Пульсація – це швидка зміна інтенсивності світлового потоку лампи. Типовий діапазон – від 0,1 Гц до 80Гц, тому її не завжди можна побачити оком. Залежно від розряду зорової роботи, коефіцієнт пульсацій освітленості обмежується значеннями, що не перевищують 10%, 15% або 20%. Нижнє значення коефіцієнта пульсації було вибрано, виходячи з можливості його реалізації в другій половині XX століття. Верхнє значення пов’язане з ймовірністю виникнення стробоскопічного ефекту при коефіцієнті пульсації> 20%. Як правило, рівень пульсації джерела світла вказано на упаковці. Чим менше значення, тим краще для зору.

Рівень зорового комфорту. Як кількісного критерію зорового дискомфорту використовують показник UGR (unified glare rate). Це метод розрахунку відблисків від світильників, світлових вікон і яскравих джерел світла. Рейтинг UGR допомагає визначити, наскільки ймовірно, що світильник викликає дискомфорт у оточуючих. Наприклад, дискомфорт, який світлодіодна панель викличе у працівників в офісі. Рекомендоване для офісу значення UGR <19. Чим менше показник UGR, тим якісніше освітлення. Можливі джерела роздратування рівня зорового комфорту: надто яскраве джерело світла, його відображення і відблиски на предметах.

Вся світлотехнічна продукція Philips відповідає оптимальним показникам якості світла – в залежності від області застосування – будинок, офіс, промислове підприємство, магазин, вуличне або архітектурне освітлення.

Лампи і світильники Philips можна придбати у компаній-учасників Fegime Україна http://fegime.com.ua/uchasniki-fegime-ukra%d1%97ni/

У разі зацікавленості Вашого підприємства в проведенні подібних семінарів звертайтеся, будь ласка, до директора Fegime Україна Щербакова Олега по телефону 050 469 67 63.

Підписатись на наші новини